Wiosenne zebranie Towarzystwa PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Wtorek, 29. Marzec 2011 20:45

21 marca 2011 r. członkowie Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin zebrali się w barcińskiej Izbie Tradycji. Spotkanie, chociaż w nielicznym gronie, było okazją do oceny aktualnych wydarzeń, przeanalizowania zadań, jakie Towarzystwo wyznaczyło sobie w 2011 roku oraz przedyskutowania kilku istotnych dla stowarzyszenia problemów.  

Zgromadzeni członkowie podjęli przede wszystkim temat przygotowywanego właśnie drugiego wydania książki "Udział mieszkańców Barcina i okolic w Powstaniu Wielkopolskim w latach 1918/1919". Wśród zebranych wywiązała się żywa dyskusja dotycząca budżetu przeznaczonego na wydanie tej publikacji.


Przedyskutowano również sprawę uczestnictwa Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin w obchodach przypadającej w tym roku okrągłej - 470-tej rocznicy nadania praw miejskich dla miasta Barcina. Uczestnicy omówili sposoby i możliwości włączenia się w uroczystości rocznicowe, planowane przez Urząd Miasta i Gminy Barcin.

Następnie Zdzisław Bokwa poinformował zebranych, że z uwagi na swój stan zdrowia w najbliższym czasie planuje złożyć rezygnację z funkcji prezesa Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin.

Zmieniony: Poniedziałek, 31. Marzec 2014 15:08