Wernisaż w piechcińskiej Bibliotece Publicznej PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Sobota, 02. Czerwiec 2012 22:48

15 maja 2012 roku w Bibliotece Publicznej w Piechcinie odbył się wernisaż fotografii "Przydrożne krzyże i figury na terenie miasta i gminy Barcin", którego inicjatorem był prezes Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin, Zdzisław Bokwa.  

 
Organizator spotkania przedstawił krótką historię prac nad wystawą, ale przede wszystkim wygłosił wiele ciekawych informacji na temat samej ekspozycji, przedstawiając historie przydrożnych krzyży i kapliczek znajdujących się na terenie miasta i gminy Barcin. Dopełnieniem tych opowieści były wiersze autorstwa lokalnych poetów, które recytowała pani Mariola Zelek, kierownik Filii Bibliotecznej w Piechcinie.


W spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości, m.in. burmistrz Miasta i Gminy Barcin - pan Michał Pęziak, dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy Barcin - pani Grażyna Szafraniak, ksiądz kanonik Piotr Wiejak oraz ksiądz wikariusz Jacek Wichłacz z parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Piechcinie i św. Barbary, a także wielu mieszkańców gminy Barcin.


Warto podkreślić, że zorganizowanie dużej ekspozycji fotograficznej było w planach Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin już od wydania w 2009 roku książki opracowanej przez Zdzisława Bokwę pt. "Miejsca kultu religijnego na terenie miasta i gminy Barcin". Za duże zaangażowanie w organizację wernisażu, ale przede wszystkim za zachęcanie lokalnej społeczności do opieki nad przydrożnymi kapliczkami i krzyżami pan Bokwa otrzymał pamiątkowe ozdobne podziękowania.


Wystawę można obejrzeć w czytelni biblioteki w Piechcinie do 15 czerwca 2012 roku.

Zmieniony: Środa, 03. Kwiecień 2013 10:36