II spotkanie Partnerstwa „Tradycja-Kultura-Nowoczesność” PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Wtorek, 19. Czerwiec 2012 15:10

W dniu 14 maja 2012 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się drugie spotkanie Partnerstwa - „Tradycja-Kultura-Nowoczesność”. Celem spotkania było omówienie zorganizowania festynu kulturalnego pt.: „Noc Świętojańska – od kwiatu paproci do Św. Jana”. W zebraniu uczestniczył Zdzisław Bokwa, prezes Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin, które również jest członkiem Partnerstwa.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z ustaleniami dotyczącymi organizacji wspólnego przedsięwzięcia. Zaakceptowali podjęte ustalenia. Zaproponowali jednocześnie własny udział w organizacji wspomnianej imprezy. Wspólnie zastanawiano się nad następnymi przedsięwzięciami. Zgonie ustalono, że takim może być organizowanie wypoczynku letniego dla dzieci pozostających w okresie wakacji w mieście, plener artystyczny – malarstwo, rzeźba czy też wydanie regionalnej publikacji.

W spotkaniu oprócz władz Gminy i Partnerów lokalnych uczestniczyli przedstawiciele bibliotek partnerskich z Kruszwicy, Łabiszyna i Pakości oraz trenerka Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL - Ewa Smuk–Stratenwerth.

Zmieniony: Środa, 03. Kwiecień 2013 10:46