Henryk Sienkiewicz patronem barcińskiego Gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Sobota, 13. Wrzesień 2014 19:04

18 czerwca 2014 roku, czyli niemal przed samym zakończeniem roku szkolnego, barcińskie Gimnazjum nr 1 świętowało uroczystość nadania imienia Henryka Sienkiewicza. Uroczyste przekazanie patronatu odbyło się w obecności wielu znamienitych gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli najważniejszych gminnych instytucji oraz reprezentantów Kuratorium Oświaty. W imprezie uczestniczyli również przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin, które od wielu już lat współpracuje z przedstawicielami lokalnych placówek oświatowych.   

Uroczysta akademia nadania patronatu połączona została jednocześnie z obchodami 15 rocznicy powstania Gimnazjum nr 1 w Barcinie. Jubileusz był oczywiście doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności szkoły. Podczas 15 lat swojego funkcjonowania Gimnazjum, które powstało w wyniku ówczesnej reformy szkolnictwa w 1999 roku, odnotowało wiele sukcesów. Zarówno bowiem obecni uczniowie, jak i absolwenci barcińskiego Gimnazjum są laureatami rozmaitych konkursów o zasięgu nie tylko regionalnym, ale bardzo często również ogólnokrajowym.  

 

Przybyli na uroczystość goście na ręce Dyrektor Gimnazjum - pani Lidii Kowal składali serdeczne gratulacje, życząc dalszych znakomitych osiągnięć i sukcesów zarówno pedagogom, jak i uczniom, dla których wybór barcińskiego Gimnazjum nr im. Henryka Sienkiewicza będzie najlepszym z możliwych. W imieniu Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin głos zabrała prezes towarzyszenia, pani Teresa Kaczmarek, która wraz z dyplomem gratulacyjnym przekazała wszystkie publikacje Towarzystwa, które poszerzą księgozbiór gimnazjalnej biblioteki szkolnej.


Zmieniony: Wtorek, 16. Wrzesień 2014 20:50