Jubileuszowa edycja konkursu "Barcin - moje miasto, moja mała Ojczyzna" PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Wtorek, 16. Sierpień 2016 17:39

21 kwietnia 2016 roku w barcińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się jubileuszowa, XV edycja konkursu "Barcin - moje miasto, moja Mała Ojczyzna", którego współorganizatorem po raz kolejny było Towarzystwo Miłośników Miasta i Gminy Barcin. W potyczkach konkursowych ponownie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z ternu gminy, którzy odpowiadali na pytania zgromadzone w trzech kategoriach tematycznych: historia gminy Barcin, sprawy samorządowe i życie kulturalne gminy Barcin, oraz historia, życie kulturalne i samorządowe powiatu.

Do rywalizacji przystąpiło siedem trzyosobowych grup, których członkowie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 i nr 2 z Barcina, Szkołę Podstawową z Piechcina oraz z Mamlicza, Gimnazjum nr 1 z Barcina, Gimnazjum nr 2 z Piechcina oraz Liceum Ogólnokształcące z Barcina. Ich rywalizację oceniało Jury w składzie: Maria Siekierska - historyk (przewodnicząca), Jarosław Drozdowski z Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Barcinie oraz Elżbieta Pałka, prezes Klubu Żeglarskiego „Neptun” z Barcina.


Tegoroczną edycję konkursu „Barcin Moje Miasto – Moja Mała Ojczyzna” wygrała drużyna ze Gimnazjum nr 2 w Piechcinie, która przygotowywana była przez Pana Jakuba Wojciechowskiego. Po dogrywce ustalono drugie i trzecie miejsce na podium. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna z Gimnazjum nr 1 w Barcinie, której opiekunem był pan Marek Kaczmarek. Trzecie miejsce przypadło drużynie z Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie, którą do rywalizacji przygotowywał pan Artur Zamiar.

Nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów oraz publikacji książkowych wręczyła zwycięzcom z ramienia Urzędu Miasta Barcina Zastępca Burmistrza Barcina Pani Lidia Kowal. Nagrody książkowe zwycięskim drużynom wręczyła również obecna na konkursie prezes TMMiGB, pani Teresa Kaczmarek, która pogratulowała wszystkim uczestnikom dużej wiedzy na temat miasta i gminy Barcin oraz powiatu żnińskiego.

Organizowany od piętnastu lat konkurs "Barcin - moje miasto, Moja Mała Ojczyzna" jest przygotowywany z myślą o propagowaniu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych wiedzy na temat historii, kultury i życia społeczno-samorządowego miasta i gminy Barcin oraz powiatu żnińskiego.

Zmieniony: Niedziela, 22. Styczeń 2017 13:50