Z archiwum Miłośników Miasta i Gminy Barcin PDF Drukuj Email
Wpisał Tomasz Kaśków   
Poniedziałek, 27. Lipiec 2009 11:57
Z dniem 8 lipca 2009 roku Towarzystwo Miłośników Miasta i Gminy Barcin uruchomiło stronę internetową tmmigb.org.
W ten sposób Towarzystwo zrealizowało jeden ze swoich programów, który ma służyć między innymi do udostępniania zdobywanych wiadomości historycznych z terenu miasta i gminy Barcin. Założeniem tego przedsięwzięcia jest również pozyskiwanie od mieszkańców zarówno starych fotografii jak i wiadomości o historii naszej gminy.
Zespół internetowy tworzą: Chojnowska Barbara, Kaśków Tomasz, Koliński Marek i Łybek Adam.
 
 walne zebranie towarzystwa
 
Dnia 2 lipca 2009 roku odbyło się walne zebranie Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin, na którym uroczyście wręczono członkom legitymacje. Zamieszczono na nich historyczny herb Barcina - biała róża na czarnym tle. Obecnie Towarzystwo liczy 37 członków. W statucie Towarzystwa znajdują się takie zadania jak współpraca z instytucjami kulturalnymi, kontakty z zasłużonymi ludźmi i opieka nad miejscami historycznymi.
 
walne zebranie towarzystwa

Dnia 14 lipca 2009 roku odbyło się poszerzone posiedzenie zarządu Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin z udziałem nowych członków, którym wręczono legitymację członkowskie. Prezes Towarzystwa Zdzisław Bokwa zapoznał nowych członków z aktualną działalnością i planami na przyszłość.
 
walne zebranie towarzystwa
 
walne zebranie towarzystwa
 
walne zebranie towarzystwa
 
walne zebranie towarzystwa
 
walne zebranie towarzystwa

Pani Mikołajczak z domu Niestatek przekazała panu Zdzisławowi Bokwa mapę Krotoszyna z 1925 roku. Z opisu tej mapy dowiadujemy się, że Krotoszyn był posiadłością rycerską.
Pani Sulecka z domu Grupa (członem T.M.M i G. Barcin) mieszkająca obecnie w Krotoszynie przekazała panu Zdzisławowi Bokwa napisaną własnoręcznie kronikę Krotoszyna.
 
walne zebranie towarzystwa
 
walne zebranie towarzystwa

Biblioteka im. Jakuba Wojciechowskiego przekazała do dyspozycji Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin prace pisane uczestników VII edycji konkursu pod tytułem "Barcin Moje Miasto - Moja Mała Ojczyzna". Są to opracowania uczniów szkół Gminy Barcin dotyczące następujących wiosek: Dąbrówka Barcińska, Józefinka, Julianowo, Knieja i Mamlicz.
 
walne zebranie towarzystwa

Zredagował Czesław Cieślak

 

Zmieniony: Środa, 03. Kwiecień 2013 16:41