aktualności
Quiz Barcin w latach dwudziestych… latach trzydziestych… PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Środa, 24. Październik 2018 18:18

Regulamin konkursu „Quiz Barcin w latach dwudziestych… latach trzydziestych…"

1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Otwarte Umysły” i Towarzystwem Miłośników Miasta i Gminy Barcin.

2. Quiz jest opublikowany na stronie internetowej Stowarzyszenia „Otwarte Umysły”, Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin w ramach projektu „Drogowskaz-Niepodległa”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

3. Konkurs trwać będzie od 8 października 2018 r. do 31 października 2018 r.

4. Celem konkursu jest:
- przybliżenie dziedzictwa kulturowego regionu,
- popularyzowanie kultury regionalnej,
- rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i kulturą, szczególnie w latach 20-tych i 30-tych XX wieku,
- kształtowanie poczucia własnej tożsamości,
- promocja literatury regionalnej i historycznej,
- integracja społeczności gminy Barcin.

5. Quiz internetowy składa się z 10 pytań dotyczących historii i życia kulturalnego Barcina w latach 20-tych i 30-tych XX wieku.

Zmieniony: Środa, 24. Październik 2018 18:37
Więcej…
 
Inscenizacja w nowej odsłonie PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Czwartek, 11. Październik 2018 19:09
 
Życzenia Wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Niedziela, 01. Kwiecień 2018 11:35
 
Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Sobota, 30. Grudzień 2017 11:03
 
Życzenia Bożonarodzeniowe PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Czwartek, 21. Grudzień 2017 20:29
 
Konkurs na wielbłąda dla Barcina PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Piątek, 24. Listopad 2017 19:33

Towarzystwo Miłośników Miasta i Gminy Barcin jako członek partnerstwa "Tradycja - Kultura - Nowoczesność" i współorganizator czwartego barcińskiego Orszaku Trzech Króli zaprasza do udziału w konkursie.

 


 

Zmieniony: Piątek, 24. Listopad 2017 19:40
 
Konkurs „Quiz Podróżniczy” już od 6 listopada 2017 roku PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Piątek, 03. Listopad 2017 17:10

Towarzystwo Miłośników Miasta i Gminy Barcin wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Barcin oraz Stowarzyszeniem "Otwarte Umysły" zapraszają do udziału w konkursie dla Czytelników barcińskiej książnicy. Wystarczy tylko odpowiedź na kilka prostych pytań, które wraz z Regulaminem zamieszczamy poniżej.

Zapraszamy serdecznie!!!

 

Regulamin konkursu „Quiz Podróżniczy”


1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Otwarte Umysły” i Towarzystwem Miłośników Miasta i Gminy Barcin.
2. Quiz jest opublikowany na stronie internetowej Stowarzyszenia „Otwarte Umysły”, Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”. Projekt ten jest dofinansowany ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
3. Konkurs trwać będzie od 6 listopada 2017 r. do 30 listopada 2017 r.
4. Celem konkursu jest
- promowanie twórczości rodzimych podróżników,
- ugruntowanie wiedzy o tematyce podróżniczej,
- rozbudzenie zainteresowań podróżniczych, turystycznych,
- promocja literatury podróżniczej.
5. Quiz internetowy składa się z 10 pytań tematycznie powiązanych z odbytymi w bibliotece spotkaniami z podróżnikami zorganizowanymi w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”, a dotyczącymi treści napisanych przez podróżników książek.
6. Konkurs ma charakter otwarty. Uczestnikiem konkursu mogą być osoby biorące udział w projekcie a także wszyscy Czytelnicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin.
7. Quiz można rozwiązać w dowolnym dniu trwania Konkursu, a więc od 6 listopada 2017 r. do 30 listopada 2017 r.
8. Udział w konkursie polega na rozwiązaniu „Quizu Podróżniczego” opublikowanego w Internecie na stronie Stowarzyszenia „Otwarte Umysły”, Towarzystwa Miłośników Miasta i Gminy Barcin oraz Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin  - udzieleniu odpowiedzi na pytania w nim zawarte, podpisaniu się imieniem i nazwiskiem, podaniu adresu lub numeru telefonu kontaktowego, wydrukowaniu oraz dostarczeniu do biblioteki publicznej, przy ul. WP 4a do dnia 30 listopada br.
9. Za każdą poprawną odpowiedź przyznaje się 1 punkt. Wygrywa dziesięć osób z najwyższą sumą punktów. W przypadku równej ilości punktów wygrywają odpowiedzi, które wpłynęły wcześniej.
10. Wręczenie nagród odbędzie się6 grudnia 2017 roku podczas spotkania podsumowującego projekt.
11. Osoby nagrodzone zostaną poinformowane o wydarzeniu drogą telefoniczną, listowną lube-mailową.
12. Dane osobowe Uczestnika Konkursu podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. , nr 101, poz. 926 z późn. zm. ) oraz są zbierane i przetwarzane tylko na potrzeby przeprowadzenia Konkursu tj. wyłonienia Zwycięzców, ogłoszenia wyników oraz nagrodzenia Laureatów. Uczestnikom przysługuje prawo do dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla potrzeb przeprowadzenia konkursu.
13. Uczestnictwo w Konkursie jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
14. W sprawach związanych z konkursem prosimy o kontakt z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego, tel: 52 383-21-66 lub e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

PYTANIA KONKURSOWE:

Zmieniony: Piątek, 03. Listopad 2017 17:40
Więcej…
 
Życzenia wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Sobota, 15. Kwiecień 2017 15:04
 
Barcin w trzech kolorach - trzeci Marsz Króli przeszedł ulicami miasta PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Środa, 18. Styczeń 2017 19:54

W mroźny, ale słoneczny piątek 6 stycznia 2017 roku przez barcińskie ulice po raz trzeci przeszedł uroczysty orszak prowadzony przez Mędrców, który po raz kolejny zorganizowało Towarzystwo Miłośników Miasta i gminy Barcin wraz ze Środowiskowym Domem Samopomocy, parafią pw. Maksymiliana Kolbego, parafią pw. św. Jakuba Większego, Biblioteką Publiczną, Strażą Pożarną w Barcinie, Wodną Drużyną Harcerską w Barcinie, Szkołami Podstawowymi nr 1 i 2 w Barcinie oraz Zespołem Szkół w Barcinie.

Tegoroczna uroczystość zgromadziła wyjątkowo dużą liczbę uczestników. Chętni do udziału w obchodach święta przyłączyli się do trzech pochodów, które wyruszyły z trzech różnych miejsc gminy Barcin (z Wolic, ze Starego Miasta i spod Hali Widowiskowej w Barcinie), symbolizując trzy różne kontynenty (Afrykę, Europę i Azję). Każdy pochód – posiadający własną flagę i inne atrybuty – ustrojony w trzy różne kolory (błękitu, czerwieni i zieleni) podążał w miejsce spotkania i połączenia trzech mniejszych orszaków w jeden wspólny korowód.

Zmieniony: Niedziela, 29. Styczeń 2017 00:21
Więcej…
 
Zaproszenie na trzeci barciński Marsz Trzech Króli PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Niedziela, 01. Styczeń 2017 20:46
 
Życzenia bożonarodzeniowe PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Niedziela, 25. Grudzień 2016 14:18
 
Widowisko Mesco Dux Poloniae Baptizatur PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Wtorek, 20. Wrzesień 2016 19:08
 
Jubileuszowa edycja konkursu "Barcin - moje miasto, moja mała Ojczyzna" PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Wtorek, 16. Sierpień 2016 17:39

21 kwietnia 2016 roku w barcińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się jubileuszowa, XV edycja konkursu "Barcin - moje miasto, moja Mała Ojczyzna", którego współorganizatorem po raz kolejny było Towarzystwo Miłośników Miasta i Gminy Barcin. W potyczkach konkursowych ponownie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z ternu gminy, którzy odpowiadali na pytania zgromadzone w trzech kategoriach tematycznych: historia gminy Barcin, sprawy samorządowe i życie kulturalne gminy Barcin, oraz historia, życie kulturalne i samorządowe powiatu.

Do rywalizacji przystąpiło siedem trzyosobowych grup, których członkowie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 1 i nr 2 z Barcina, Szkołę Podstawową z Piechcina oraz z Mamlicza, Gimnazjum nr 1 z Barcina, Gimnazjum nr 2 z Piechcina oraz Liceum Ogólnokształcące z Barcina. Ich rywalizację oceniało Jury w składzie: Maria Siekierska - historyk (przewodnicząca), Jarosław Drozdowski z Referatu Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Barcinie oraz Elżbieta Pałka, prezes Klubu Żeglarskiego „Neptun” z Barcina.

Zmieniony: Niedziela, 22. Styczeń 2017 13:50
Więcej…
 
Walne Zebranie członków TMMiGB PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Wtorek, 16. Sierpień 2016 17:30

Tuż po Świętach Wielkanocnych, w dniu 20 kwietnia 2016 roku członkowie TMMiGB zgromadzili się na corocznym Walnym Zebraniu Stowarzyszenia, którego celem było podsumowanie działalności w ubiegłym roku, omówienie bieżących problemów i zaplanowanie zadań w kolejnych miesiącach. Niestety najprawdopodobniej w związku z minionymi świętami na zgromadzenie przybyła nieliczna reprezentacja członków Towarzystwa. Niemniej jednak w okrojonym składzie Członkowie omówili najważniejsze kwestie związane z działalnością i przedyskutowali kluczowe dla Stowarzyszenia problemy.


Prezes Stowarzyszenia, Pani Teresa Kaczmarek, przywitała nielicznie przybyłych członków TMMiGB, otworzyła zebranie i przeczytała jego porządek. Niestety nie stwierdzono kworum zgromadzenia. Zgodnie z postanowieniami Statutu, po upłynięciu 30 minut zwołano Walne Zebranie w drugim terminie. Zebranie zwołane w drugim terminie nie wymaga stwierdzenia kworum, aby było władne do podejmowania uchwał.

Jednogłośną zgodą wszystkich uczestników wybrano p. Grzegorza Smolińskiego na przewodniczącego zebrania oraz p. Barbarę Chojnowską na sekretarza. Uczestnicy zgromadzenia przyjęli jednogłośnie zaprezentowany wcześniej porządek obrad.

Prezes Towarzystwa, p. Teresa Kaczmarek przedstawiła sprawozdanie merytoryczne z działalności TMMiGB za rok 2015.


Skarbnik Towarzystwa, p. Grażyna Szafraniak przedstawiła sprawozdanie finansowe za 2015 rok.


Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, p. Danuta Wesołowska przedstawiła sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za 2015 rok.

 

Zmieniony: Sobota, 21. Styczeń 2017 15:31
Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisał Barbara Chojnowska   
Sobota, 26. Marzec 2016 16:33
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 Dalej > Ostatnie >>

Strona 1 z 6